STIGAO NAM JE MJESEC FRANKOFONIJE!

Autor: Tea Gverović, 3. 3. 2020.

Ožujak je mjesec frankofonije. Što bi to sad moglo biti, pitate se? To je mjesec francuskog jezika, kulture, Francuza, ali i učenika francuskog jezika! Naši frankofoni učenici započet će svoj mjesec radionicom male frankofonije, nastaviti odlaskom u kino i gledanjem francuskog filma Zaboravljeni princ. A da je učiti francuski u našoj školi zabavno, pokazat ćemo i cijeloj Hrvatskoj!
Naime, slika nasih četvrtaša koji se na satu francuskog pripremaju za Halloween osvojila je nagradu Francuskog veleposlanstva u suradnji s Međunarodnom federacijom profesora francuskog! Ukupno je bilo dvanaest pobjedničkih fotografija i sve te slike bit će prikazane u vidu putujuće izložbe u sklopu mjeseca frankofonije 2020. godine.
Već 21. ožujka slijedi onaj malo manje zabavni dio frankofonije, ali itekako koristan i važan, a to je polaganje DELF ispita. Sretno našim sedmašima i osmašima, a dok oni uče za DELF, vi naučite ponešto o frankofoniji te pokušajte osvojiti milijun kuna na sljedećoj poveznici: https://learningapps.org/9306182

Vive le français!

Osnovna škola Silvija Strahimira Kranjčevića Zagreb / Bogišićeva 13, HR-10000 Zagreb / www.os-sskranjcevic-zg.skole.hr / os-sskranjcevic-zg@os-sskranjcevic-zg.skole.hr