INFORMATIKA 2019.-2020.

EUROPSKI TJEDAN PROGRAMIRANJA U OS SSK

EU Code Week inicijativa je Europske komisije koje se održava od 2013. godine, a cilj joj je promocija kreativnosti, rješavanja problema te zajedničkog rada kroz programiranje. U 2018. godini u inicijativi aktivno je sudjelovalo više od 2,7 milijuna sudionika. Ove godine EU Code Week održava se od 5. do 20. listopada.

I naša se škola uključila u Tjedan programiranja provodeći niz izvanmrežnih aktivnosti u četvrtim i petim razredima kroz igre CodyRoby. Pogledajte i sami....

FOTO GALERIJA

Završeno natjecanje Dabar 2019

Od 11. do 15. studenoga održano je Međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja. Natjecanju je pristupilo ukupno 24769 učenika.

Svaki učenik je sudjelovanjem (rješavanjem testa i ispunjavanjem ankete) ostvario pravo na digitalnu značku i diplomu koju će od 18. studenoga moći preuzeti iz sustava za natjecanje. Anketa je dostupna do 24. studenoga.

Najboljih 10% učenika dobit će i posebnu značku i diplomu.

Programski i organizacijski odbor čestita svim natjecateljima na sudjelovanju i ostvarenim rezultatima!

I ove je godine 26 naših učenika sudjelovalo na ovom zanimljivom natjecanju.

Natjecanje se održalo u srijedu 13. 11. 2019. od 13,30 - 14,30. Dežurni učitelji i organizatori ovog natjecanja su profesori matematike i informatike Sandra Bašić Kantolić, Zlatko Augustinović, Tanja Soucie i Iva Madjerčić.

Evo kako je to izgledalo pogledajte sami.

FOTO GALERIJA

ŠKOLSKO NATJECANJE IZ INFORMATIKE

Oržano je 24. siječnja 2020.

Natjecali su se učenici:
Frane Baletić 8.b
Luka Martinić 8.b

Sudjelovali su u kategorijama LOGO i Primjena algoritama.
Obojica su osvojili maksimum bodova (150 i 200) i ostvarili pravo sudjelovanja na županijskom natjecanju.

Županijsko natjecanje održat će se 13. veljače 2020.

Mentor: Zlatko Augustinović

11. veljače 2020. obilježili smo Dan sigurnijeg interneta 2020

Nizom aktivnosti na satu informatike i matematike osvjestili smo kod učenika kako se zaštititi od mogućih opasnosti na internetu.

Osnovna škola Silvija Strahimira Kranjčevića Zagreb / Bogišićeva 13, HR-10000 Zagreb / www.os-sskranjcevic-zg.skole.hr / os-sskranjcevic-zg@os-sskranjcevic-zg.skole.hr