UPISI U PRVI RAZRED ŠKOLSKE GODINE 2022./2023.

O UPISU DJECE U 1. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE ZA ŠKOLSKU GODINU 2022./2023. NA PODRUČJU GRADA ZAGREBA

Poštovani roditelji,

Upis djece u 1. razred osnovne škole u školsku godinu 2022./2023. obavljat će se u svim osnovnim školama na području Grada Zagreba odmah po obavljenim pregledima, a provodi se u terminu od 31. ožujka do 15 lipnja 2022., sukladno odredbama Pravilnika o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sustavu stručnih povjerenstava (NN 67/14).

U 1. razred osnovne škole upisivat će se djeca koja do 1. travnja 2022. godine navršava 6 godina života (zaključno na dan 31. ožujka 2022.godine).

Prije upisa u 1. razred, roditelj/skrbnik obvezan je dogovoriti termine pregleda djeteta:

1. U ambulanti nadležnog školskog liječnika putem online aplikacije www.terminko.com
  • Nadležni školski liječnik za našu školu je dr. Zorana Galić, Dom zdravlja Medveščak, Laginjina 16 ( tel. 01/ 4649 706 )

1. U osnovnoj školi kojoj dijete pripada prema prijavljenom mjestu prebivališta
  • Lijepo molimo sve roditelje da nam putem elektroničke adrese škole

os-sskranjcevic-zg@os-sskranjcevic-zg.skole.hr ) što žurnije   dostave sljedeće podatke:

• ZA DIJETE: ime i prezime, datum rođenja, adresa na kojoj dijete ima prijavljeno prebivalište/boravište;
  • ZA RODITELJA/SKRBNIKA: ime i prezime, kontakt broj telefona/mobitela, e-mail adresu

Napomena: roditelji koji su nam dostavili obrzac s kontakt podacima, ne trebaju ponovno slati podatke.

Čim dobijemo vaše kontakte, ponudit ćemo vam termin dolaska s djetetom u školu. Na razgovor će biti potrebno donijeti ispunjen Upitnik za roditelje (u prilogu), pedagoško zapažanje predškolske ustanove ( vrtić izdaje na zahtjev roditelja ), te eventualno dokumentaciju drugih ustanova ukoliko je dijete bilo obuhvaćeno procjenom, zdravstvenim, rehabilitacijskim ili drugim postupkom u predškolskoj dobi i/ili nalaz i mišljenje jedinstvenog tijela vještačenja.

Prilikom ulaska u školu potrebno je pridržavati se svih propisanih epidemioloških mjera.

Melita Haluga, ravnateljica

Priloženi dokumenti:
UPITNIK KOD UPISA U 1.RAZRED.pdf

Osnovna škola Silvija Strahimira Kranjčevića Zagreb / Bogišićeva 13, HR-10000 Zagreb / www.os-sskranjcevic-zg.skole.hr / os-sskranjcevic-zg@os-sskranjcevic-zg.skole.hr